sobota, 6 września 2014

Impreza urodzinowa MINNI MOUSE!!!

Moja chrześnica siostrzenica Kaja obchodziła niedawno swoje pierwsze urodziny wymyśliłyśmy z siostrą aby zrobić imprezę pod hasłem MINNI MOUSE. Wiadomo teraz można kupić dosłownie wszystko ale część jednak można zrobić samemu co daje lepszy efekt i większą frajdę. A więc co nam potrzeba...

Po pierwsze.... Napis! Jako że siostra zaprzyjaźniona jest z Photoshopem zrobiła mi szablony do odrysowania. Na czarnym brystolu odrysowałam główki myszkowe o dwóch rozmiarach, na czerwonym brystolu odrysowałam kokardki, a na zwykłych białych kartkach nasze literki do napisu.

1 urodziny KaiPo drugie... Rurki! To akurat była działka siostry i podobnie jak w przypadku napisu zrobiła szablon malutkich mysich główek i kokardek po czym skleiła w całość i zrobiła dwa przecięcia mniej więcej na środku po czym włożyłyśmy na rurkę.
Po trzecie... Muffinki czekoladowe z uszkami! Przepis na czekoladowe muffinki znajdziecie TUTAJ. Do tego potrzebujemy ciasteczka mini Oreo, z których po upieczeniu babeczek zrobimy uszka aby nasza muffinka nabrała kształtu główki myszki.
Po czwarte... Koreczki kokardki! Potrzebujemy truskawki i najlepiej jagody, ale że my w sklepie nie znaleźliśmy już żadnych jagódek czy borówek to wybierałyśmy jak najmniejsze winogrona. W truskawkach obcinamy ogonki po czym na wykałaczkę nadziewamy po środku naszą jagódkę/winogrono a po bokach robimy z truskawek kokardki.

Po piąte... Talerzyki i kubeczki! Tutaj akurat mamy kupione talerzyki, kubeczki i serwetki z akcentem Myszki Minni ale dodatkowo mamy sztućce w kolorach czarny, żółty i czerwony
Po szóste... BALONY!!! Wiadomo wszystkie różne baloniki z bajowym obrazkiem są drogie i jest ich w paczce strasznie mało więc aby się nie kosztować mamy zwykłe balony w naszych myszkowych kolorach tzn. czarny, żółty, czerwony i biały.
 A tak prezentuje się nasz szwedzki stół, na którym znalazły się przeróżne przekąski ;-)


Oczywiście tort też był myszkowy :D Zakupiony w cukierni ale projekt obrazka wykonany przez moją siostrę ;-) Wyglądał i smakował bombowo!


W taki oto sposób nie trzeba wydawać fortuny aby zorganizować dziecku bajkowe urodziny ;-) a goście byli w ogromnym szoku, że część ozdób wykonałyśmy same :D

2 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdy zostawiony komentarz ;-) Pozdrawiam